Uczniowie klasy 6b realizują projekt „Przyroda łagodzi zmiany klimatu – program aktywnej edukacji o wpływie zmian klimatu na bioróżnorodność i otoczenie człowieka". Organizatorem tego ekologicznego przedsięwzięcia jest Fundacja Ekologiczna „Zielona Akcja", a uczestnikami uczniowie szkół podstawowych z Dolnego Śląska. Jego celem jest pokazanie jak przyroda reaguje na zmiany klimatu oraz zachęcenie do działań w najbliższym otoczeniu szkoły. W ramach projektu uczniowie uczestniczyli w warsztatach prowadzonych przez edukatora fundacji Panią Grażynę Kuras, która omówiła przyczyny, skutki oraz sposoby zapobiegania zmianom klimatu. Przedstawiła także pomysły na „zielone działania" w otoczeniu naszej szkoły i tematykę projektów badawczych. Na uczniów klasy 6b czekają trzy wyzwania : projekt badawczy, „zielona rewolucja na terenie szkoły" oraz zajęcia terenowe w wybranych parkach krajobrazowych.

klimat2 1klimat2 2