Dnia 29 kwietnia 2016 r. w Gimnazjum nr 2 w Jaworze odbyła się I edycja konkursu „Nasz Język Ojczysty". Pomysłodawczynią i organizatorką konkursu jest   p. Jolanta Bielecka - Pokora, polonistka z Gimnazjum nr 2. Do zmagań z językiem polskim przystąpiło łącznie 37 uczestników, w tym 30 gimnazjalistów z Gimnazjum nr 1 i 2, pięcioro licealistów z I Liceum Ogólnokształcącego oraz dwie osoby dorosłe (kategoria OPEN).
Miło nam poinformować, że w kategorii gimnazjalnej I miejsce zajęła Karolina Szwed z Gimnazjum nr 2 w Jaworze, II miejsce – Natalia Karlińska z Gimnazjum nr 1 w Jaworze, a III miejsce – Klaudia Nowak z Gimnazjum nr 2 w Jaworze.
W kategorii szkół średnich wszystkie miejsca przypadły uczennicom I Liceum Ogólnokształcącego w Jaworze: I – Zuzannie Nowak, II – Aleksandrze Prokopowicz, a III – Joannie Mąsior.
Na szczególne wyróżnienie zasługują uczestnicy kategorii OPEN: panie Monika Kiljan i Renata Krawczyk. Mimo wielu lat, które upłynęły od momentu ukończenia szkoły, dzielnie zmagały się z pułapkami ojczystego języka. Zajęły odpowiednio: I miejsce – p. Monika Kiljan, II miejsce – p. Renata Krawczyk.

Wszystkim zwycięzcom serdecznie gratulujemy i już dziś zapraszamy do udziału w II edycji konkursu „Nasz Język Ojczysty", która odbędzie się w roku szkolnym 2016/2017.
Laureatów konkursu zapraszamy na uroczyste wręczenie nagród 10 czerwca 2016 r. W tym dniu o godz. 9.00 na boisku szkolnym odbędzie się apel okolicznościowy z okazji obchodów 70-lecia Gimnazjum nr 2 w Jaworze, podczas którego pragniemy uhonorować zwycięzców wszystkich kategorii konkursu „Nasz Język Ojczysty".