Uczniowie klas ekologicznych 1 c i 2c uczestniczyli w spotkaniu z Ireną i Ryszardem Danieleckimi wolontariuszami Ogólnopolskiego Towarzystwa Ochrony Ptaków (OTOP) oraz współzałożycielami  Śląskiego Towarzystwa Ornitologicznego (ŚTO), które odbyło się w Bibliotece Miejskiej w Jaworze.

Nasi uczniowie doskonale znają jaworskich miłośników ornitologii, ponieważ nasza współpraca trwa od kilku lat. Podczas spotkania ekolodzy poznali podstawowe zasady obowiązujące ornitologów amatorów i profesjonalistów. Zobaczyli prezentację ukazującą różnorodność i piękno ptasich mieszkańców zarówno w mieście jak i najbliższych okolicach, np. na zbiornikach wodnych Słup, Mściwojów oraz w Parku Krajobrazowym „Chełmy”. Uczestnicy zapoznali się z gatunkami ptaków oraz poznali wiele ciekawostek dotyczących ich biologii.
W drugiej części spotkania odbył się konkurs wiedzy ornitologicznej. Rywalizację wygrali uczniowie z klasy 2c ,którzy  otrzymali w nagrodę kalendarze z ptakami oraz fotografię wybranego ptaka.

Bardzo serdecznie dziękujemy za ciekawe spotkanie i zapraszamy na  stronę internetową Państwa Danieleckich http://www.pjio.pl, której głównym celem jest prezentacja obserwacji  i dokumentacja zdjęć ukazujących awifaunę naszego regionu.