Już po raz szesnasty uczniowie z gminy Jawor i gminy Męcinka uczestniczyli w Międzygminnym Happeningu Ekologicznym Słup 2015 organizowanym z okazji Tygodnia Czystości Wód. 8 maja w imprezie brali udział uczniowie z następujących szkół: Szkoła Podstawowa nr 1,4, 5 i Szkoła Podstawowa w Piotrowicach i Męcince, Gimnazjum nr 1, 2 i Gimnazjum w Męcince, Przedszkole Publiczne nr 4 i 8 oraz Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Jaworze. W tym roku 224 młodych ekologów zebrało ok. 267 worków śmieci. Najgorliwszymi ekologami z „dwójki" zostali: Aleksander Laszczyk i Dawid Pilch oraz Julia Pruchnik i Sandra Najwer.

Podczas happeningu drużyny z poszczególnych placówek oświatowych zaprezentowały ekologiczną rymowankę lub piosenkę "Przyjaciel środowiska".
Ogłoszono wyniki konkursów indywidualnych i wręczono nagrody. Miłośnicy przyrody ze szkół gimnazjalnych otrzymali nagrody za zajęcie I i II miejsca w szkolnym Konkursie Wiedzy o Wodzie. Najlepszymi znawcami zagadnień związanych z ochroną zostali w naszej szkole: Łukasz Rębisz i Anna Kostecka .
Zostali także nagrodzeni autorzy najciekawszych puzzli: „Gospodarowanie wodą w domu: postępowanie niewłaściwe kontra postępowanie właściwe". W naszej szkole została wyróżniona praca Joanny Boczuli.
Autorzy oryginalnych prac odpadowych "Nasz mikroskopijny bohater" zaprezentowali publiczności swoje dzieła. Nasze uczennice: Aleksandra Koprianiuk, Klaudia Witek wykonały amebę.
Julia Pruchnik i Sandra Najwer, które przygotowały grę memory o organizmach słodkowodnych „Poznaj mnie" otrzymały nagrody książkowe
Nagrody wręczały Pani Krystyna Pańczyk z Wydziału Rozwoju Miasta i Pani Izabela Sozańska kierownik Referatu Gospodarki Odpadami w Jaworze.
Celem happeningu jest uprzątnięcie brzegu zbiornika wodnego oraz propagowanie postawy przyjaznej dla środowiska wśród młodzieży i mieszkańców naszego regionu. To ekologiczne przedsięwzięcie odbywa się dzięki dofinansowaniu z Powiatu Jaworskiego, Urzędu Miasta w Jaworze, Urzędu Gminy w Męcince i Polskiego Związku Wędkarskiego.
Organizatorzy składają serdeczne podziękowania za ufundowanie nagród Staroście Powiatu Jaworskiego Panu Stanisławowi Laskowskiemu, Burmistrzowi Miasta Panu Emilianowi Berze i Wójtowi Gminy Męcinka Panu Mirosławowi Brzozowskiemu oraz Okręgowej Dyrekcji Gospodarki Wodnej oddział Słup , Przedsiębiorstwu Usługowo-Produkcyjnemu i Handlowemu COM-D S.P. z.o.o w Jaworze, Powiatowemu Ośrodkowi Rozwoju Edukacji w Jaworze i Zarządowi Parku Krajobrazowego Chełmy za pomoc przy organizacji happeningu.