XX Międzynarodowy Maraton Pisania Listów Amnesty International

W sobotę 14 grudnia o godz. 12 w Szkole Podstawowej nr 2 rozpoczęłą się kolejna, XX już edycja Międzynarodowego Maratonu Pisania Listów Amnesty Inernational. Podobnie jak wszystkie poprzednie Maratony, ten też organizowany jest przez Szkolną Grupę AI nr 48 działającą pod przewodnictwem Pani Marii Błoniarz. Maraton Pisania Listów odbywa się co roku w okolicach, kiedy przypada Międzynarodowy Dzień Praw Człowieka. Wydarzenie to ma na celu zmobilizować jak największą liczbę osób w celu solidarnego przeciwstawiania się naruszeniom praw ludzi na całym świecie. Podczas Maratonu 2019 pisaliśmy listy ws. młodych osób z 10 państw, których prawa człowieka zostały złamane.
Każdy napisany list ma znaczenie i może zmienić ludzkie życie - napisaliśmy ich 3628.

AI19

10 grudnia – w Dzień Praw Człowieka – odbywał się w Jaworze XVII Międzynarodowy Maraton Pisania Listów. Na terenie naszego miasta organizatorem tego wydarzenia jest Szkolna Grupa Amnesty International nr 48, działająca przy Gimnazjum nr 2 pod przewodnictwem Pani Marii Błoniarz. W tym roku, dzięki zaangażowaniu wielu osób, jaworskim wolontariuszom udało się napisać niemal 3500 listów.

W sobotę 10 grudnia o godz. 12 w Gimnazjum nr 2 w Jaworze rozpocznie się XVII Międzynarodowy Maraton Pisania Listów Amnesty International. Jest to już jedenasta edycja tego wydarzenia organizowana na terenie naszego miasta przez Szkolną Grupę AI nr 48.
Jaworzanie kolejny raz będą mogli pomóc więźniom sumienia i innym ludziom, których podstawowe prawa i wolności są łamane. W tym roku Amnesty International wytypowało jedenastu bohaterów pochodzących z różnych stron świata.
W imieniu organizatorów serdecznie zapraszamy wszystkich, którym nie jest obojętny los drugiego człowieka, do włączenia się w akcję. Każdy napisany list jest ważny i może odmienić ludzkie życie. Razem możemy zmienić świat na lepsze!

WIĘCEJ INFORMACJI NA STRONIE:

MARATON PISANBIA LISTÓW AI 2015

NAPISZ LIST. ZMIEŃ ŻYCIE!

Dołącz do nas 12 grudnia od godz. 12.00 -13 grudnia do godz. 10.00

GIMNAZJUM NR 2 W JAWORZE, PLAC BANKOWY 1

znaczek AIZOBACZ

,,Zapal Światło Wolności''

Nasi gimnazjaliści (uczestnicy XV Maratonu Pisania Listów AI), na zaproszenie Burmistrza Emiliana Bery, wzięli udział w zapaleniu światełka wolności z myślą o ofiarach czasu stanu wojennego, w imię docenienia wolności - ale przede wszystkim z myślą o tych, którzy dzisiaj o swoją wolność walczą.