„Nie jest trudno być dobrym, wystarczy tylko chcieć..."
                                                                         O. Marian Żelazek

,,CZARY - MARY OKULARY''

Akcja jest zbiórką okularów, które trafią na misje. Okulary mogą być zarówno używane jak i nowe, najlepiej by były to okulary do czytania. O okulary do Fundacji zwrócili się polscy misjonarze, którzy chcieliby pomóc miejscowej ludności. Większość ludzi z krajów rozwijających się nigdy nie miała styczności z lekarzem, a o badaniu wzroku nawet nikt niesłyszał. Kiedy chorują idą do szamana, a do misyjnych szpitali trafiają najczęściej pacjenci, których na szamana nie stać. Tam nikt nie odmawia im pomocy. Pierwsza partia zebranych okularów trafi na misję w Maggotty na Jamajce. Z wiekiem ludzie widzą coraz słabiej, ale uczą się z tym żyć nie mając pojęcia, że kiedyś mogą zobaczyć z bliska przedmioty, którymi się posługują. Nie widzieć i nagle zobaczyć to dla miejscowych jak czary – stąd nazwa Akcji. Okulary dla Jamajczyków dobiorą amerykańscy lekarze okuliści, którzy planują odwiedzić misję latem tego roku.

plakat_okulary.2

,,OPATRUNEK NA RATUNEK''

Misje to nie tylko kościoły, misje to także przychodnie i szpitale, które powstały by pomagać tym najbardziej potrzebującym. Wszyscy okoliczni mieszkańcy wiedzą, że tam nikt nie odmówi im pomocy. Każdy bandaż, czy plaster są na wagę złota. Kiedy przychodzą paczki z Fundacji to zawsze wielka radość i święto. Tam przydaje się dosłownie wszystko. Nawet płótno, którym nasi wolontariusze obszywają paczki jest darte na bandaże. Wszystkich, którzy chcieliby pomóc zachęcamy do wzięcia udziału w Akcji „Opatrunek na ratunek".

ulotka1

Zobacz: Redemptoris Missio

Dary można przynosić do końca maja do naszego gimnazjum. Koordynatorem akcji jest p. M. Błoniarz i ucz. Z. Przyszlak.

Zebrane dary zostaną wysłane do siedziby Fundacji Redemptoris Missio, a następnie przekazane misjonarzom udającym się do najbiedniejszych rejonów świata.Prosimy o udział w akcjach!