Nasi uczniowie kolejny już raz uczestniczyli w Dolnośląskim Konkursie Gimnazjalistów LIGA NAUKOWA. W tym roku udział wzięło prawie 8000 uczniów z całego województwa dolnośląskiego.
Liga humanistyczna na etapie szkolnym i regionalnym obejmuje zadania z języka polskiego do rozwiązania w języku ojczystym, a w finale również w języku obcym. Liga matematyczna to zadania z matematyki na etapie szkolnym i regionalnym w formie testu, na etapie wojewódzkim w formie zadań otwartych.

LH  LM
28 lutego nasi uczniowie wzięli udział w finale konkursu. Drużyna humanistyczna w składzie: Zuzanna Przyszlak, Zuzanna Nowak, Filip Borkowski i Krzysztof Kukła awansowała do finału z 7 miejsca, zaś drużyna matematyczna w składzie: Michał Jakimowicz, Krzysztof Kukła, Konrad Połącarz i Michał Ziemba wystartowała w finale z 12 miejsca.
Szkolnymi koordynatorami LIGI NAUKOWEJ byli: Katarzyna Lassota i Lesław Lewszyk. Chcieliby oni, aby uwieńczeniem sukcesu uczniów był udział w Gali Laureatów, która odbędzie się 10 kwietnia w renomowanym XIV Liceum Ogólnokształcącym im. Polonii Belgijskiej we Wrocławiu.