29 kwietnia uczniowie z klas ekologicznych 1b i 2c uczestniczyli w sprzątaniu Zbiornika Słup w ramach XVII Międzygminnego Happeningu Ekologicznego. Z powodu niesprzyjającej pogody tylko gimnazjaliści z Gminy Jawor i Męcinka sprzątali brzeg zbiornika wodnego. Efektem pracy uczniów było zebranie 200 worków śmieci. Największą ilość śmieci zebrali: Julia Pruchnik i Sandra Najwer, Sara Garczyńska i Nikola Najwer oraz Wiktoria Filipowicz i Patrycja Wilk.

Już po raz szesnasty uczniowie z gminy Jawor i gminy Męcinka uczestniczyli w Międzygminnym Happeningu Ekologicznym Słup 2015 organizowanym z okazji Tygodnia Czystości Wód. 8 maja w imprezie brali udział uczniowie z następujących szkół: Szkoła Podstawowa nr 1,4, 5 i Szkoła Podstawowa w Piotrowicach i Męcince, Gimnazjum nr 1, 2 i Gimnazjum w Męcince, Przedszkole Publiczne nr 4 i 8 oraz Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Jaworze. W tym roku 224 młodych ekologów zebrało ok. 267 worków śmieci. Najgorliwszymi ekologami z „dwójki" zostali: Aleksander Laszczyk i Dawid Pilch oraz Julia Pruchnik i Sandra Najwer.

4 maja uczniowie klasy ekologicznej 1c uczestniczyli w zajęciach edukacyjnych w rezerwacie przyrody „Wąwóz Myśliborski". Była to okazja do utrwalenia wiedzy geograficznej i biologicznej. Uczniowie rozpoznawali florę wiosenną i ćwiczyli umiejętność rozpoznawania gatunków drzew. Zapoznali się także z budową geologiczną oraz obserwowali przykłady działalności wulkanicznej na Dolnym Śląskui efekty rzeźbotwórczej działalności rzeki. Zajęcia prowadziła p. Alina Osowska i Joanna Adamska.

Za zajęcie II miejsce w etapie wojewódzkim Ponadregionalnego Konkursu „Poznajemy Parki Krajobrazowe Polski " uczennice Gimnazjum nr 2 w Jaworze: Anna Kostecka, Natalia Dudek, Paulina Repa i Anna Ryżewska uczestniczyły w czterodniowych warsztatach przyrodniczych w CEE i K w Myśliborzu. Od 4 do 7 maja laureaci z zespołów reprezentujących Park Krajobrazowy „Chełmy", "Dolina Bobru" i „Sudety Wałbrzyskie" brali udział w ciekawych zajęciach zorganizowanych przez Dolnośląski Zespół Parków Krajobrazowych.

Uczniowie klas ekologicznych 1 c i 2c uczestniczyli w spotkaniu z Ireną i Ryszardem Danieleckimi wolontariuszami Ogólnopolskiego Towarzystwa Ochrony Ptaków (OTOP) oraz współzałożycielami  Śląskiego Towarzystwa Ornitologicznego (ŚTO), które odbyło się w Bibliotece Miejskiej w Jaworze.