Drużyna z naszej szkoły w składzie: Natalia Dudek, Anna Kostecka, Paulina Repa i Anna Ryżewska wywalczyła II miejsce w etapie wojewódzkim Ponadregionalnego Konkursu Poznajemy Parki Krajobrazowe Polski.
10  marca br. na Wydziale Inżynierii Kształtowania Środowiska i Geodezji Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu  odbył się etap  wojewódzki XIV Ponadregionalnego Konkursu Poznajemy  Parki Krajobrazowe Polski.

Prace plastyczne Piotra Wasilewskiego, Sebastiana Olecha i Patryka Kubika zostały wyróżnione   w konkursie plastycznym „Czyste wody-zdrowe ryby” organizowanym przez PZW ZO w Legnicy. Uczniowie otrzymali nagrody książkowe ufundowane przez Zarząd Koła PZW Jawor.

                                     

Natalia Wąż, Anna Ryżewska,Krzysztof Kukła i Filip Borkowski zdobyli II miejsce w etapie wojewódzkim XII Ponadregionalnego Konkursu Poznajemy Parki Krajobrazowe Polski.

dyplom_laureacidyplom_parki

Kopia_Parki_Polski_Laureaci

 

Filip Borkowski został stypendystą   „Dolnośląskiego Programu Stypendialnego – Wyrównywanie szans edukacyjnych uczniów uzdolnionych”. Projekt jest realizowany  przez Wydział Edukacji i Nauki Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego w ramach Priorytetu IX.  Poddziałania 9.1.3 Pomoc stypendialna dla uczniów szczególnie uzdolnionych Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki.

 Szlifowanie diamentów'' to innowacyjne programy wsparcia uczniów uzdolnionych w zakresie nauk matematycznych i przyrodniczych". Projekt realizowała Fundacja Edukacji Międzynarodowej we Wrocławiu. 5 naszych gimnazjalistów rozpoczynało zajęcia:Krzysztof Kukła, Filip Borkowski oraz obecni licealiści Kamil Fortuna, Hubert Połącarz i Andrzej Kwieciński
Krzysztof Kukła: INFORMATYKA
Moje zajęcia odbywały się na Wydziale Informatyki i Zarządzania Politechniki Wrocławskiej, trwały łącznie 240 godzin i były podzielone na sześć 5-6 dniowych sesji.
Wykładowcy poruszali tematy takie jak: algorytmika, programowanie aplikacji, kryptografia, bazy danych, sieci neuronowe, robotyka . Podczas zajęć korzystaliśmy z profesjonalnych aplikacji wykorzystywanych przez studentów. Odwiedziliśmy także Wrocławskie Centrum Sieciowo-Superkomputerowe.
Podczas każdej sesji braliśmy udział w wydarzeniach kulturalnych. Organizowane były wyjścia do teatru i filharmonii. Miło wspominam zajęcia z profesorem Janem Miodkiem.
Wiedza, jaką zdobyłem podczas „Szlifowania diamentów" pozwala rozwijać moje zainteresowania i przyda mi się na późniejszych etapach nauki.
Filip Borkowski: BIOLOGIA
Zajęcia w ramach Szlifowania Diamentów z biologii odbywały się w obiektach Uniwersytetu Wrocławskiego we Wrocławiu i Karpaczu. Odbyło się 6 sesji, podczas których zawzięcie pracowaliśmy pod czujnym okiem wykładowców. Realizowaliśmy ciekawe projekty, braliśmy udział w interesujących wykładach i zajęciach laboratoryjnych. Jak to w biologii, nie mogło zabraknąć zajęć terenowych – podczas sesji w Karpaczu byliśmy na Śnieżce, zbierając tym samym dane do późniejszego opracowania. Warsztaty były też okazją do poznania nowych kolegów o takich samych zainteresowaniach.
Oprócz zajęć stricte biologicznych uczestniczyliśmy w wyjściach kulturalnych, byliśmy w filharmonii, operze i teatrze.
Myślę, że wiadomości, które zdobyłem na sesjach pomogą mi w wyborze kierunku studiów, a także dadzą szerszy wachlarz możliwości dla mnie jako biologa z pasji.

diamenty2 SzD_1