XXV Konkurs Fotograficzny ,,CHEŁMY w OBIEKTYWIE''
W dniu 10 grudnia 2019 r. komisja w składzie: M. Świderska (GOK Paszowice) i T. Horoszko (DZPK Wrocław), po obejrzeniu 130 prac nadesłanych przez 17 autorów ogłosiła wyniki i postanowiła przyznać nagrody i wyróżnienia. Wśród naszych uczniów otrzymali je: w kategorii Junior:
II miejsce-Paweł Broda, III miejsce-Szymon Wojdyła
Wyróżnienie-Anna Scheffler, Izabela Ziemba
Nagrodzone prace będą prezentowane na stronie internetowej DZPK Wrocław www.dzpk.pl. Gratulujemy młodym fotografikom!

F1

SEZON19

22.11.2019r. uczestniczyliśmy w Powiatowym Konkursie ,,Znam swój region – województwo dolnośląskie''. Drużynę naszej szkoły w pionie szkół podstawowych reprezentowali: Miłosz Jasiński, Paweł Piaskowski, Dawid Skowron. Drużynowo zajęliśmy I miejsce, Dawid najlepiej napisał test krajoznawczy zajmując I miejsce indywidualnie, a Miłosz II miejsce. Gratulujemy!

16 listopada wraz z grupą turystów biorących udział w 26 Rajdzie ,,O złoty liść jesieni'', wyruszyliśmy w drogę na zamek Cisy, leżący na terenie Książańskiego Parku Krajobrazowego. Słoneczna pogoda sprzyjała wędrówce i zwiedzaniu ruin XIII wiecznej warowni powiązanej z czasami księstwa świdnicko-jaworskiego i osobą księżnej Agnieszki. Po śmierci męża Bolka II Małego, ostatniego piasta świdnicko-jaworskiego Agnieszka rządziła księstwem do śmierci przez 24 lata, często goszcząc na zamku Cisy.

5 października uczestniczyliśmy w 34 Rajdzie BULWA, organizowanym przez O/PTTK i MOW w Jaworze. Lało, padało, kropiło, wiało... ale dla nas turystów – pogoda jest zawsze!!! Przeszliśmy trasę z Nowej Wsi Wielkiej do Muchowa. Tam na boisku sportowym spotkały się wszystkie drużyny rajdowe i było zakończenie rajdu. Zjedliśmy pieczone w ognisku z deszczem kiełbaski i pieczone ziemniaki. Graliśmy z deszczem w piłkę. Pod deszczową chmurką kręciliśmy się na karuzeli. W konkursie ,,Wszystko o ziemniaku'' zwyciężył Piotr Chałupka-gratulujemy! Najważniejsze – w poniedziałek wszyscy turyści zdrowi i weseli przybyli do szkoły!!! GALERIA

0 BULWABULWA1 2019 2