14 października przyjmowaliśmy do braci szkolnej uczniów klas pierwszych. Pierwszoklasiści zostali poddani różnym próbom, musieli wykazać się oryginalnością, pomysłowością i oczywiście sprawnością fizyczną. Zwijali wełnę w kłębek, układali puzzle, prezentowali różne postaci filmowe i bajkowe. Odpowiadali również na pytania dotyczące ich wychowawców oraz pokonywali tor przeszkód z obciążeniem – szkolnym plecakiem.

Zmagania pierwszoklasistów oceniało jury pod przewodnictwem pana Macieja Pawlinowa. W wyniku zaciętej walki pierwsze miejsce zajęła klasa 1s, drugie 1a, trzecie 1b.  Po zakończeniu wszystkich konkurencji odbyła się ceremonia pasowania na gimnazjalistę. Na środek sali gimnastycznej wystąpili odświętnie ubrani przedstawiciele klas pierwszych, których dyrektor symbolicznym dotknięciem ołówka pasował na uczniów gimnazjum. Uroczystość pasowania na gimnazjalistę przygotowali uczniowie klasy 2s i 2c wspólnie ze swoimi wychowawcami. Pierwszoklasistom życzymy dobrego roku szkolnego, niesamowitych wrażeń i wspaniałych przyjaciół.

Dziękujemy za udział i wspaniałą zabawę.