HISTORIAW Młodzieżowym Ośrodku Wychowawczym w Jaworze, w dniu 14 listopada 2014 r. z okazji 96 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości odbył się powiatowy turniej "Przy zabawie o historii”. Głównym celem konkursu jest kształtowanie właściwych postaw patriotycznych i integracja młodzieży gimnazjalnej z naszego powiatu. W czasie wspólnej zabawy młodzież integrowała się i pogłębiała swą wiedzę z zakresu historii Polski oraz utrwalała przywiązanie do tradycji i szacunek do symboli narodowych. Uczniowie biorący udział w turnieju rozpoczęli rywalizację od rozwiązania testu sprawdzającego znajomość zagadnień historycznych. Musieli też wykazać się szacunkiem do tradycji i symboli narodowych. Uczestnicy zachwycili jury dojrzałą recytacją utworów o tematyce patriotycznej i porywającym śpiewem pieśni patriotycznych. Potrafili też zaskoczyć pomysłowymi technikami wykonania symboli narodowych.Uczniowie rywalizowali również w konkurencjach sportowych. Nasze gimnazjum reprezentowała drużyna w składzie: Tytus Jarosz, Damian Pawlinow oraz Bartłomiej Złocki.Opiekunem drużyny byli nauczyciele historii Urszula Rybicka Jewuła oraz Maciej Pawlinow.

Po zaciętej rywalizacji wielki sukces odniosła nasza drużyna z Gimnazjum nr 2 zajmując I miejsce. Wszyscy uczestnicy turnieju otrzymali cenne nagrody książkowe ufundowane przez dyrekcję Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego. Gratulujemy wszystkim uczestnikom turnieju, a przede wszystkim naszym zwycięzcom. Nadmienić należy, że drużyna z naszej szkoły w tym samym składzie, również w zeszłym roku zajęła I miejsce.