012header_logo
                  Wśród 280 uzdolnionych uczniów z Dolnego Śląska, którzy będą uczestniczyć w projekcie"Szlifowanie diamentów" znalazło się 7 uczniów z Jawora, w tym 5 naszych gimnazjalistów: Krzysztof Kukła, Kamil Fortuna, Hubert Połącarz,Filip Borkowski, Andrzej Kwieciński  i  dwóch byłych uczniów naszej szkoły: Wojciech Sokołowski i Tomasz Sawicki.

Nasi uczniowie uczestniczą w projekcie „Szlifowanie diamentów - innowacyjne programy wsparcia uczniów uzdolnionych w zakresie nauk matematycznych i przyrodniczych” współfinansowanym  ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.
Zdolności  informacyjne  szlifować będzie Krzysztof Kukła, matematyczne - Kamil Fortuna i Hubert Połącarz, biologiczne-Filip Borkowski, a zainteresowania astronomią będzie rozwijać Andrzej Kwieciński.
Zadaniem realizowanego przez Fundację Edukacji Międzynarodowej projektu jest wypracowanie innowacyjnych programów wspierania uczniów uzdolnionych w zakresie nauk matematycznych i przyrodniczych,kóre będą pilotażowo wdrażane przez dwa lata dla grupy 280 dolnośląskich uczniów rozwijających swe uzdolnienia w zakresie siedmiu przedmiotów: matematyki, fizyki, chemii, biologii, geografii, informatyki i astronamii. Uczniowie będą uczestniczyć w 6 sesjach przedmiotowych /240 godzin zajęć dydaktycznych/ odbywających się od soboty do czwartku na wyższych uczelniach we Wrocławiu. Nauczyciele opiekunowie uczniów będą uczestniczyć w 6 jednodniowych 8-godzinnych (czwartkowych) sesji  obejmujących warsztaty szkoleniowe, wykłady i seminaria o tematyce związanej z identyfikowaniem uzdolnień.