Zdjęcie uczniów w sali gimnastycznej

Międzynarodowy Dzień Liczby Pi jest obchodzony każdego roku dnia 14 marca.

W naszej szkole obchody święta liczby Pi z powodu wyjścia uczniów do teatru zostały przeniesione na czwartek 16 marca. Począwszy od pierwszej lekcji uczniowie rozwijali w sali gimnastycznej, przygotowany we współpracy z I Liceum Ogólnokształcącym w Jaworze, ,,węża" rozwinięcia dziesiętnego liczby Pi. Liczba Pi jest wyjątkowo ciekawą matematyczną liczbą, mającą w rozwinięciu dziesiętnym ponad milion cyfr po przecinku i żaden układ cyfr się nie powtarza. Licealiści wraz z opiekunami przygotowali ponad 500 cyfr rozwinięcia dziesiętnego tej liczby, a uczniowie klas ósmych, szóstych, czwartych oraz nauczania początkowego prezentowali ten powstały ciąg liczbowy na terenie naszej szkoły. Ponadto na terenie placówki odbyły się dwa konkursy. Jeden pamięciowy: ,,Ile zapamiętam cyfr rozwinięcia dziesiętnego Liczby Pi" (mistrz, Japończyk, zapamiętał 100 tysięcy cyfr po przecinku), drugi zaś dotyczył ciekawostek związanych z tą wyjątkową liczbą. Uczniowie wcześniej przygotowali również plakaty promujące Międzynarodowy Dzień Liczby Pi. Najprzyjemniejszym wydarzeniem dzisiejszego święta popularyzującego MATEMATYKĘ były pytania uczniów nauczania początkowego: ,,Co to jest ta liczba Pi"? , ,,Co to za cyfry?". Takie dni nauki i zabawy w szkole integrują uczniów i popularyzują matematykę, która nazywana jest KRÓLOWĄ NAUK, a jednocześnie odczarowują ją. Koordynatorem obchodów Tygodnia Matematyki w szkole była pani Małgorzata Skołd.