10 marca grupa 40 uczniów z klas trzecich odwiedziła Zespół Szkół i Placówek w Bolkowie. Spotkanie rozpoczęło się ogólną prezentacją szkoły przez Dyrektora ZSiP Panią Beatę Zalewską oraz Przewodniczącego Rady Młodzieżowej Konrada Wrony. Młodzież zapoznała się z kierunkami kształcenia w szkole: LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCYM O PROFILU POLICYJNYM, TECHNIKUM HOTELARSTWA, USŁUG GASTRONOMICZNYCH ORAZ ENERGETYKI ODNAWIALNEJ. Drugą częścią było uczestnictwo uczniów w lekcjach pokazowych. Gimnazjaliści uczestniczyli w zajęciach z języka niemieckiego, angielskiego, poznali tajniki pracy w hotelu, oraz w profesjonalnej pracowni usług gastronomicznych uczniowie mogli zobaczyć przygotowywanie ciekawych potraw i dosłownie skosztować tej branży przez degustację. W pracowni energetyki odnawialnej słuchacze poznali kilka szczegółów nowoczesnego zawodu, po przez praktyczne pokazy funkcjonowania fotowoltaiki, energii wiatrowej czy kolektorów słonecznych. Była też okazja poćwiczyć taniec na sali gimnastycznej oraz zwiedzić Internat i Schronisko Młodzieżowe. GALERIA.