Szkoła Podstawowa nr 2

im. Marszałka Józefa Piłsudskiego

MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ KUBUSIA PUCHATKA

18 stycznia dzieci na całym świecie obchodzą Dzień Kubusia Puchatka. Wiecznie głodny i poszukujący miodu Miś, Kłapouchy, Prosiaczek, Tygrys, Królik czy Krzyś to bohaterowie, którzy już od wielu lat fascynują kolejne pokolenia. Również uczniowie naszej szkoły obchodzili święto Misia ze Stumilowego Lasu, rysowali portrety Kubusia Puchatka i jego przyjaciół, pisali listy o ulubionej zabawce z dzieciństwa, którą bardzo często był pluszowy miś czy listy adresowane do samego Kubusia Puchatka. Na lekcjach przyrody poszukiwali informacji o ulubionym przysmaku Misia – słodkim miodzie. I choć minęło już wiele lat, Kubuś zawsze będzie gościł w sercach każdego z nas, bo „Wiesz, Prosiaczku ...miłość jest wtedy ...kiedy kogoś lubimy ... za bardzo".

KP

 

 Uczennica klasy 8a, Nina Bander, przygotowała ruletkę o uroczych mieszkańcach Stumilowego Lasu. Puchatek i przyjaciele.

 KP1

Who's online

Odwiedza nas 29 gości oraz 0 użytkowników.