Szkoła Podstawowa nr 2

im. Marszałka Józefa Piłsudskiego

CHROŃMY DZIKĄ PRZYRODĘ

3 marca, w rocznicę podpisania Konwencji o międzynarodowym handlu dzikimi zwierzętami i roślinami gatunków zagrożonych wyginięciem (CITES), po raz czwarty obchodzimy Światowy Dzień Dzikiej Przyrody. GALERIA

                      DP1DP2

Co 25 minut znika z naszej planety jeden gatunek. Obecnie mamy wiele gatunków zagrożonych wyginięciem, m.in. morświn kalifornijski/ żyje 30 osobników/,nosorożec sumatrzański/ok. 80 / likaon pstry/ok.1400 /. Warto zastanowić się w Dniu Dzikiej Przyrody, dlaczego niektóre gatunki są zagrożone wyginięciem.
Uczniowie klas 1 i 2 w ramach zajęć świetlicowych poznali gatunki zagrożone wyginięciem oraz określili przyczynę zmniejszania się ich liczebności. To była edukacja przez zabawę, multimedia i aktywność twórczą. Piękne prace plastyczne wykonane przez pierwszoklasistów zostały zaprezentowane w gazetce tematycznej na korytarzu szkolnym.

Who's online

Odwiedza nas 22 gości oraz 0 użytkowników.