W dniu 9.12 2017 r. odbył się już XIII finał konkursu matematycznego KOMA. Konkurs ma niespotykaną formę - czysto akademicką. Polega na wysłuchaniu wykładu, a następnie rozwiązywaniu zadań dotyczących wyłożonego materiału. Nie wykorzystuje wcześniejszej wiedzy uczniów, dzięki czemu jest adresowany nie tylko do najlepszych matematyków, ale do wszystkich tych, którzy mają duży potencjał intelektualny. Ważna jest w nim umiejętność słuchania i przetwarzania informacji. Wykłady finałowe prowadzą pracownicy Instytutu Matematycznego UWr. W eliminacjach startowało ponad 1100 uczestników, w finale prawie 150. Naszą szkołę w finale reprezentowali: Aleksander Panasiuk, Daria Truchan i Oliwia Wojnarowicz. Każde z nich uzyskało co najmniej 50% punktów możliwych do zdobycia, a Oliwia nawet 75% (tylko 3 punktów brakło do uzyskania tytułu Laureata). Dla startujących po raz pierwszy naszych uczniów było to ogromne wyzwanie, z którym poradzili sobie znakomicie. Gratulujemy i czekamy na jeszcze lepsze wyniki w przyszłorocznej edycji.

koma2

koma3