Na uczestników czekają nagrody oraz wyjazd 11.05.2018 roku na happening

Czekamy na prace do 27.04.2018 r.

Praca „Woda jako źródło ekologicznej energii-dawniej i dziś ”

PRACA ODPADOWA „ Rycerz- obrońca czystości wód i lasów ”

Linia czasu„ Krótka historia życia wybranego gatunku kręgowca”

KONKURS WIEDZY O WODZIE DLA UCZNIÓW KLAS GIMNAZJALNYCH

27.04.2018 r.

PRACA „WODA JAKO ŹRÓDŁO EKOLOGICZNEJ ENERGII-DAWNIEJ I DZIŚ ”

Zainteresowani uczniowie z danej drużyny przygotowują w domu pracę /plakat, planszę lub album/ przedstawiającą sposoby wykorzystania wody do produkcji energii dawniej oraz dzisiaj.

ODPADOWA „ RYCERZ- OBROŃCA CZYSTOŚCI WÓD I LASÓW ”

Zainteresowani uczniowie wykonują w domu z dowolnych odpadów elementy stroju rycerza: miecz, tarczę i przyłbicę. Tarcza powinna przedstawiać hasło zachęcające do walki o czyste środowisko.

LINIA CZASU„ KRÓTKA HISTORIA ŻYCIA WYBRANEGO GATUNKU KRĘGOWCA”

Zainteresowani uczniowie z danej drużyny przedstawiają w formie linii czasu /połączone kartki A4/ najważniejsze wydarzenia z życia wybranego gatunku kręgowca. Należy uwzględnić: narodziny, osiągnięcie dojrzałości płciowej, założenie rodziny itd. Warto przedstawić ciekawostki dotyczące tego gatunku.

KONKURS WIEDZY O WODZIE DLA UCZNIÓW KLAS GIMNAZJALNYCH

W każdej szkole zostanie przeprowadzony szkolny konkurs wiedzy o wodzie. Zakres materiału to: źródła  i skutki zanieczyszczenia wody, sposoby ochrony i oszczędzania wody, obieg wody w przyrodzie i gospodarstwach domowych. Termin konkursu: 27.04.2018 r.