W tym roku szkolnym uczniowie naszego gimnazjum wzięli udział konkursie matematyczno-informatycznym KoAla - Kombinatoryka, algorytmika i logika.
Celem konkursu jest popularyzacja myślenia algorytmicznego oraz matematyki współczesnej (dyskretnej).
Konkurs jest organizowany w dwóch wersjach:
– dla uczniów szkół gimnazjalnych,
– dla uczniów klaspierwszychszkół ponadgimnazjalnych.
Konkurs składa się trzech etapów. Ma postać rywalizacji drużynowej (drużyna składa się z trzech lub czterech osób). Patronat merytoryczny nad konkursem sprawuje Wydział Matematyki i Informatyki UAM w Poznaniu, a patronat honorowy nas konkursem objęła Pani Elżbieta Walkowiak, Wielkopolski Kurator Oświaty. W naszym województwie konkursem zajmuje się Uniwersytet Wrocławski – Wydział Matematyki,, z którym od lat współpracują matematycy naszej szkoły.

Do konkursu przystąpiło aż 36 uczniów, głównie klas z rozrzedzoną edukacją matematyczną.

Czekamy na ogłoszenie wyników konkursu na stronie Wrocławskiego Portalu Matematycznego.