W sobotę 4 grudnia br. odbyły się pierwsze w tym roku szkolnym warsztaty matematyczne z cyklu „łamanie głowy w dwójce”, przeznaczone dla uczniów szkół podstawowych, podczas których uczestnicy, których nie przestraszył mróz, zmagali się z łamigłówkami matematycznymi. W minioną sobotę zainteresowani matematycznymi potyczkami uczniowie szkół podstawowych, przy pomocy gimnazjalistów poznawali metody rozwiązywania „piramid” i sudoku.  W sobotę 15 stycznia 2011 r.  odbyły się drugie warsztaty matematyczne z cyklu „łamanie głowy w dwójce”, przeznaczone dla uczniów szkół podstawowych, podczas których uczestnicy kolejny raz zmagali się z łamigłówkami matematycznymi. Uczniowie szkół podstawowych z Jawora,  Niedaszowa, Targoszyna i Gniewkowa (z opiekunami: Agnieszką Guszpit, Ewą Soroką i Elżbietą Kołodyńską) poznawali metody rozwiązywania obrazków logicznych i  łamigłówek architekta.  Podczas warsztatów rozstrzygnięto ogłoszony w grudniu konkurs na najładniejszą gwiazdę morawską. I miejsce zajął Krystian Domaradzki, II Paweł Trela, zaś III Magdalena Kowalczewska – uczniowie Szkoły Podstawowej w Niedaszowie (opiekun Agnieszka Guszpit), słodką nagrodę za mozolną pracę otrzymali: Gryko Dominika (SP Targoszyn, opiekun Ewa Soroka), Joanna Janiak, Martyna Mazur oraz Karolina Kowalczewska (również SP Niedaszów).

Jury stanowili uczniowie klas matematycznych uczestniczących w zajęciach.

Organizatorzy (Małgorzata Zawadzka i Małgorzata Skołd) przygotowali nagrody dla laureatów konkursu „gwiazdkowego” i  nagrody dla wylosowanego „szczęśliwego numerka”. Poza tym każdy z uczestników otrzymał symboliczne pamiątkowe gadżety.