IX Matematyczne Marsze na Orientację - Trzebnica  1.10.2011

Kolejny raz uczniowie Gimnazjum nr 2 w Jaworze pod opieką nauczycieli matematyki wspólnie z uczniami I Liceum Ogólnokształcącego uczestniczyli w Matematycznym Marszu na Orientację, który w tym roku 1 października odbył się w Trzebnicy. Marsz na orientację organizowany jest przez pracowników Instytutu Matematycznego Uniwersytetu Wrocławskiego. Podczas tegorocznych zawodów dopisała pogoda i z przyjemnością ponad 1000 zawodników w pięciu kategoriach wiekowych zmagało się z pokonaniem terenu, zdobywaniem punktów kontrolnych i rozwiązywaniem zadań logicznych. Obie jaworskie szkoły wystawiły po 3 patrole. Wszystkie patrole ukończyły zawody, co jest niewątpliwym sukcesem, gdyż w nieznanym terenie wiele drużyn miało problemy z orientacją i regulaminowym powrotem na metę, co skutkowało dyskwalifikacją. Gimnazjum nr 2 reprezentowali uczniowie klas z rozszerzoną edukacją matematyczną - pierwszy patrol z kl. 3a (Karolina Babijczuk, Michał Piaskowski i Sebastian Syncerz ), drugi patrol  z kl. 2a (Sara Żułtak, Michał Jakimowicz i Piotr Jakubowski), zaś trzeci z kl. 1a (Agnieszka Stelmaszewska, Bartosz Kasperkiewicz, Patryk Garncarz).