WARSZTATY  MATEMATYCZNE

W dniach 6 i 7 października 2011 r.  18 osobowa grupa uczniów klas 2a i 3a Gimnazjum nr 2 w Jaworze realizujących program z rozszerzoną edukacją matematyczną uczestniczyła w dwudniowych matematyczno-fizycznych warsztatach w pałacyku w Muchowie. Uczniowie gimnazjum poszerzali wiedzę oraz przygotowywali się do zbliżających się konkursów matematycznych pod opieką Małgorzaty Zawadzkiej i Małgorzaty Skołd, zaś fizycznych pod opieką Barbary Szydłak. W przerwach pomiędzy zajęciami młodzież aktywnie spędzała czas w pięknym otoczeniu pałacu. Dopisała pogoda, więc można było spędzić wieczór przy ognisku i pieczeniu kiełbasek. Uwieńczeniem maratonu zadaniowego był zorganizowany mecz matematyczny, pomiędzy losowo wybranym dwoma zespołami. Młodzi matematycy wykazali się zdobytą wiedzą, którą będą mogli w przyszłości wykorzystać podczas konkursów. Organizatorami warsztatów były nauczycielki matematyki..