Kolejny raz w Gimnazjum nr 2 w Jaworze odbył się Dolnośląski Konkurs Matematyczny KOMA organizowany przez Uniwersytet Wrocławski. Konkurs składa się z kilku części. Najpierw uczniowie uczestniczą w wykładach nowych zagadnień, niekoniecznie w pełni objętych programem nauczania, a raczej wykraczającym poza program obowiązkowy, które w tym roku przeprowadzili poszczególnym grupom nauczyciele matematyki: Małgorzata Zawadzka, Małgorzata Skołd oraz Lesław Lewszyk. Następnie uczniowie uczestniczą w konkursie, prace sprawdzane są w szkole i wysyłane do Wrocławia. W tym roku szkolnym do finału KOMY zakwalifikowali się: Michał Ziemba kl. 3a, Agnieszka Stelmaszewska kl. 3a, Grzegorz Myjak kl. 2b, Dawid Kupczyk kl. 2b, Anna Kostecka kl. 1a, Łukasz Rebisz kl. 1a, Paulina Repa kl. 1a i Aleksandra Węgiel kl. 1a. Zakwalifikowani uczniowie ostatnia część konkursu piszą we Wrocławiu w auli Uniwersytetu Wrocławskiego, gdzie zjeżdżają się „najtęższe” matematyczne umysły Dolnego Śląska. Sam udział w tak prestiżowym konkursie jest wielkim wyróżnieniem, gdyż wśród laureatów są uczniowie realizujący często od szkoły podstawowej indywidualny tok nauczania matematyki.