Nasza placówka otrzymała kolejny Międzynarodowy Certyfikat Zielonej Flagi za propagowanie zasad zrównoważonego rozwoju w roku szkolnym 2010/2011.
DSCF7003

Podczas uroczystej, 10. Ogólnopolskiej Konferencji Programu Szkoły dla Ekorozwoju , która  odbyła się w Krakowie zostały wręczone 124 międzynarodowe certyfikaty Zielonej Flagi oraz 93 krajowe certyfikaty Lokalnego Centrum Aktywności Ekologicznej. Nasza szkoła znalazła się w gronie 56 placówek z Dolnego Śląska wyróżnianych za działania propagujące zasady ekorozwoju. Na uroczystości  Pan Henryk Wujec, doradca Prezydenta RP ds. społecznych - odczytał  list od Prezydenta Bronisława Komorowskiego do przedstawicieli wszystkich wyróżnionych szkół.

Nasze gimnazjum osiągnęło wysokie międzynarodowe standardy i  dołączyło do 15 000 placówek na świecie, które skrupulatnie monitorują i ograniczają swoje negatywne oddziaływanie na środowisko oraz edukują społeczność lokalną na  temat zrównoważonego rozwoju. Certyfikat Zielonej Flagi jest tytułem, który nadawany jest szkołom  z 52 krajów na całym świecie w ramach Programu Eco-Schools.