Szkoła Podstawowa nr 2

im. Marszałka Józefa Piłsudskiego

W STRASZNYM DWORZE

W STRASZNYM DWORZE U PANA MONIUSZKI

To projekt Jaworskiego Stowarzyszenia Rozwoju Kultury realizowany z okazji 200 ROCZNICY URODZIN STANISŁAWA MONIUSZKI. Jury przyznało nagrody i wyróżnienia w poszczególnych kategoriach wiekowych. Wyniki wśród uczniów naszej szkoły przedstawiają się następująco: W kategorii wiekowej 7-9 lat III miejsce Nazar Maliarchuk . Wyróżnienie otrzymali: Hubert Krupiński i Jakub Michalski. GALERIA

MONIUSZKO


Zwieńczeniem konkursu plastycznego będzie wydanie drukowanego śpiewnika pt:,,Łatwe przeboje Stanisława Moniuszki na ukulele" zawierającego w sobie pieśni oraz zapis muzyczny wybranych utworów, wzbogaconych o krótką notę historyczną na ich temat. Wśród prac wybranych do zamieszczenia w śpiewniku znajdują się m.in. ,,Aria Skołuby" z III aktu opery ,,Straszny dwór " - autor Nazar Maliarchuk oraz ,,Prząśniczka" - autor Hubert Krupiński. Innymi reprezentantami naszej szkoły byli: Alicja Kopeć, Filip Romaniuk oraz Adrian Koncur. Wszystkim uczestnikom konkursu serdecznie dziękujemy i gratulujemy!

Who's online

Odwiedza nas 73 gości oraz 0 użytkowników.