godzina

Kolejny raz propagowaliśmy akcję

"Godzina dla Ziemi"

5  marca br. na Wydziale Inżynierii Kształtowania Środowiska i Geodezji                           Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu  odbył się etap  wojewódzki XII Ponadregionalnego Konkursu Wiedzy o Parkach Krajobrazowych Polski.

W rywalizacji wojewódzkiej uczestniczyło 12 zespołów uczniowskich z parków krajobrazowych województwa dolnośląskiego. Park krajobrazowy „ Chełmy” reprezentowali uczniowie Gimnazjum nr 2 w  Jaworze w składzie: Filip Borkowski, Krzysztof Kukła, Natalia Wąż i Anna Ryżewska przygotowywani przez Joannę Adamską .

We Wrocławiu drużyny rozwiązywały test wiedzy o parkach krajobrazowych , ekologii  i ochronie środowiska ,a następnie  każdy uczestnik indywidualnie  rozpoznawał 10 chronionych roślin i 10 chronionych zwierząt spośród 200, które musiał  nauczyć się rozpoznawać.

Gimnazjaliści z „Dwójki” wykazali się doskonałą wiedzą o parkach krajobrazowych oraz umiejętnością  rozpoznawania gatunków chronionych. Uzyskali na równi z drużyną z Parku Krajobrazowego „Dolina Baryczy” największą liczbę punktów, dlatego przeprowadzono dogrywkę. Jaworzanie ostatecznie zajęli II miejsce  do pierwszego zabrakło im  jedynie 2 punktów .III miejsce przypadło w udziale reprezentacji z  Przemkowskiego Parku Krajobrazowego.

Uczniowie  otrzymali w nagrodę aparaty fotograficzne oraz uczestnictwo                           w kilkudniowych warsztatach ekologicznych w CEE i K w Myśliborzu. Filip Borkowski dodatkowo został wyróżniony nagrodą  Dyrektora Dolnośląskiego Zespołu Parków Krajobrazowych ufundowaną dla  uczniów, którzy bezbłędnie rozpoznawali  gatunki.

Po raz  czwarty  uczniowie Gimnazjum nr 2 w Jaworze realizowali  projekt ekologiczny Klubu Gaja „Święto Drzewa”. Jest to ogólnopolska  akcja sadzenia drzew oraz towarzyszący jej program edukacji ekologicznej.

DSCF9686 DSCF9687

5.06.2012 r.

Dzień Ochrony Środowiska

Kolejny raz WWF organizuje "Godzinę dla Ziemi"

godzina   31 marca 2012

godzina 21.30

Zgaś światło !!!

posłuchaj

Kolejny raz uczniowie naszej szkoły brali udział w ogólnopolskim projekcie "Święto Drzewa".

wieto_Drzewa_2011