Szkoła Podstawowa nr 2

im. Marszałka Józefa Piłsudskiego

PIŁKA NOŻNA - dziewcząt i chłopców

.

    PN dzPN dz dyplom

    PN chł dyplomPN chł

PODWÓJNI FINALIŚCI
12 i 13 października 2015 r. na obiekcie sportowym przy Zespole Szkół Budowlanych w Legnicy odbyły się finały strefy legnickiej w piłce nożnej dziewcząt i chłopców. Za sukces można uznać fakt, że nasze gimnazjum jako jedyne w byłym województwie legnickim zagrało zarówno w jednym, jak i w drugim finale.
Jako pierwsze do rywalizacji stanęły dziewczęta. W pierwszym półfinale lepsze od nich o jedną bramkę okazały się zawodniczki z Głogowa. Natomiast w meczu o trzecie miejsce triumfowały reprezentantki naszego gimnazjum, pokonując przeciwniczki ze Ścinawy.
Nasze dziewczęta wystąpiły w składzie: Paulina Mossur, Jolanta Dębicka, Nicole Gryko, Aleksandra Rydwańska, Weronika Kubik, Wiktoria Walaszek, Izabela Wojdyło, Weronika Jastrzębska, Paula Topolnicka i Agata Pydych.
Dzień później mecze finałowe rozgrywali chłopcy. W pierwszym półfinale drużyna z naszego gimnazjum po zaciętym pojedynku uległa młodym zawodnikom z Zagłębia Lubin, następnie przegrała z gimnazjalistami z Góry, zajmując ostatecznie czwarte miejsce.
Skład drużyny: Wojciech Smyk, Krystian Dudek, Kacper Nowak, Seweryn Suchecki, Błażej Parzyszek, Kewin Klasa, Dawid Bonielewicz, Marcel Szałach i Oskar Grzejszczak. Trenerem obu drużyn był Piotr Wąsowski.