Szkoła Podstawowa nr 2

im. Marszałka Józefa Piłsudskiego

BĄDŹ W OLIMPIJSKIEJ FORMIE

       27 października gościem w MBP w Jaworze był Władysław Kozakiewicz – mistrz olimpijski w skoku o tyczce. Władysław Kozakiewicz zapisał się na kartach historii polskiego sportu, kiedy podczas Letnich Igrzysk Olimpijskich w Moskwie w 1980r. pokonał w skoku o tyczce wysokości 5,78 m, dzięki czemu zdobył złoty medal i pobił ówczesny rekord świata. Uczestnicy spotkania usłyszeli ciekawe i nieznane fakty z życia sportowca przeplatane wieloma dowcipnymi anegdotami.
Władysław Kozakiewicz jest ambasadorem programu „Bądź w olimpijskiej formie" realizowanego pod patronatem Ministra Sportu. Naszych uczniów zachęcał do uprawiania sportu i aktywnego trybu życia - bo sport to zdrowie! W spotkaniu uczestniczyła grupa chłopców z kl. 2a i 2b z nauczycielem wychowania fizycznego R. Pokrywą.

kozakiewicz

 

 

kOZAKIEWICZ 1