Szkoła Podstawowa nr 2

im. Marszałka Józefa Piłsudskiego

PIŁKA SIATKOWA DZIEWCZĄT

Mistrzostwa Dolnego Śląska w Piłce Siatkowej Dziewcząt


Nasze siatkarki po zaciętej rywalizacji zostały mistrzyniami Dolnego Śląska i będą reprezentowały województwo w finale Mistrzostw Polski.

siatka

     
15 marca 2016 roku na długo zapadnie w pamięć grupie siatkarek i kibiców z Gimnazjum nr 2. W Jaworze spotkały się cztery najlepsze drużyny swoich stref- Gimnazjum nr 2 Strzelin, Gimnazjum z Bolesławca, Gimnazjum z Kłodzka oraz Gimnazjum nr 2 z Jawora, aby walczyć o Mistrzostwo Dolnego Śląska w Piłce Siatkowej Dziewcząt.
Wielkim zdziwieniem był brak czołowych drużyn z Siatkarskich Ośrodków Szkolnych z Wrocławia oraz ze Świdnicy, które rok rocznie znajdowały się w czołówce województwa, a w tym roku odpadły w etapie strefowym.
Wielkie emocje i wzruszenie towarzyszyły nam od początku. Kluczowe w początkowej fazie rozgrywek było losowanie par półfinałowych: JAWOR- STRZELIN i BOLESŁAWIEC- KŁODZKO. Półfinałowym rywalem okazał się główny faworyt do wygranej-Strzelin, wyeliminował na rozgrywkach strefowych wrocławskie Gimnazjum, które od wielu lat zwycięża w tej imprezie. Rywalizacja była bardzo zacięta. Pierwszy set wygrały nasze przeciwniczki. Druga odsłona seta to istny horror. Zacięta walka punkt za punkt oraz świetna gra obu drużyn doprowadziła do bardzo wysokiego wyniku. Na szczęście to Jaworzanki wygrały seta 31-29 i doprowadziły do tie break'u.
Wysoki poziom gry podobał się licznie zgromadzonej młodzieży, która każdą akcję oklaskiwała z podziwem. I tu nie po raz pierwszy okazało się, że kibice i ich wsparcie może stać się kolejnym zawodnikiem, a pasja i dążenie do spełniania marzeń dodaje skrzydeł. Ostatni set był popisem umiejętności Jaworzanek, które wytrzymały presję i wygrały ostatnią partię, tym samym dostając się do rozgrywek finałowych. Naszym finałowym rywalem okazała się drużyna z Kłodzka, która wygrała z Bolesławcem 2-0.
Mecz o brązowy medal z małymi problemami wygrały Strzelinianki, które widocznie straciły chęć do grania.
Mecz finałowy okazał się jednostronną grą gimnazjalistek z Jawora. Bez problemów realizowały założenia taktyczne trenerów, zdobywając punkty z zagrywki oraz ataków. Wygrany 1 set do 9 oraz dobra gra w drugim przybliżała nas do upragnionej wygranej.
TAK!!!! SIATKARKI Z GIMNAZJUM NR 2 Z JAWORA ZOSTAŁY MISTRZYNIAMI DOLNEGO ŚLĄSKA!!! I to One będą reprezentowały województwo w FINALE MISTRZOSTW POLSKI.
MISTRZYNIE DOLNEGO ŚLĄSKA W PIŁCE SIATKOWEJ DZIEWCZĄT:
Jolanta Dębicka-kapitan, Ewa Boroska, Natalia Kwolek, Paulina Mossur, Wiktoria Gul, Patrycja Grubasz, Wiktoria Szymczyk, Roksana Perełka, Weronika Knop, Maja Nagórna, Zuzia Nitkiewicz, Julia Sobkowicz, Julia Kaczanowska
Nagrodę najlepszej zawodniczki otrzymała WERONIKA KNOP
Duet trenerski:
Anna Kulbida, Radosław Pokrywa
SERDECZNIE GRATULUJEMY!!!!

GALERIA